Traja najlepší domáci pomocníci pri liečbe chronického zápalu prostaty

Zápal prostaty domáca liečba - Fixoprost.sk

Tieto tri prostriedky vám pomôžu pri liečbe vašich problémov s prostatou

Hovorí sa, že skutočnú mladosť dosahuje muž v zrelom veku. Ide o spojenie psychickej slobody a skúseností, ktoré muž v tomto období nadobudne. Nikto si preto túto životnú etapu nepredstavuje ako čas sprevádzaný akýmikoľvek obmedzeniami, tobôž nie problémami s prostatou, akým je napríklad zápal prostaty. Avšak i tieto problémy nás často stretnú. Skúste si pomôcť týmito domácimi prostriedkami.


Náš tip: Prečítajte si viac o príznakoch chronického zápalu prostaty.


 

Paradajková omáčka a lykopén

Lykopén je najsilnejší známy rastlinný antioxidant. Vo vysokom množstve sa nachádza práve v paradajkách. Rôzne výskumy potvrdili, že špeciálne odrody chránia organizmus nielen pred nádorovými ochoreniami, ale majú priaznivý vplyv na srdce, krvný tlak a taktiež na prostatu. Rozmiešaním paradajok na kašu dochádza k najsilnejšiemu uvoľneniu látky lykopén. Vyššia teplota zas prispieva k jeho lepšej absorpcii. Je dokázané, že pravidelným prijímaním lykopénu sa problémy s prostatou eliminujú. Ak teda do svojej stravy zaradíte viac produktov, ktoré obsahujú lykopén, isto čoskoro uvidíte výsledky.

Pravidelným prijímaním lykopénu obsiahnutom v paradajkách sa eliminujú problémy s prostatou.

Paradajky na zápal prostaty - Fixoprost.sk

Čaj z bobúľ palmy serenoa plazivá

Plody tejto zaujímavej rastliny pochádzajúce zo Severnej Ameriky sa v minulosti, ale aj v súčasnosti, používajú ako liečebný prostriedok v boji proti problémom s prostatou. Okrem problémov so zápalom prostaty pôsobí ako antiseptikum, upokojuje a pôsobí ako afrodiziakum.

Čaj z bobúľ sa bežne používal začiatkom dvadsiateho storočia pri liečbe zväčšenej prostaty a infekciách močového traktu. U mužov sa používal aj na zlepšenie produkcie spermií a zvyšovanie libida.

Vyskúšajte trikrát denne užívať odvar pripravený z tejto rastliny. Stačí, ak 0,5 – 1 gram vysušených plodov prevaríte v 150 ml vody. Po desiatich minútach odstavíte. Na účinok je potrebné si počkať určitý čas, štandardne približne 3-4 týždne užívania. Nemáte chuť čakať tak dlho? Výživový doplnok Fixoprost obsahuje nielen výťažky z rastliny palma serenoa plazivá, ale aj z mnohých iných. Výhodou oproti odvaru je predovšetkým to, že stačí, ak užijete jednu tabletu denne, namiesto pitia troch odvarov.

Ginková tinktúra

Ginko je známe predovšetkým pre povzbudzujúce účinky a často sa spája práve s podporou pamäti. Vedeli ste však, že okrem týchto účinkov je ginko silným antioxidantom, zadržiava škodlivé voľné radikály a znižuje riziko rakoviny prostaty? Ginkovú tinktúru si môžete jednoducho pripraviť aj doma.

Nadrobno nasekané listy dajte do sklenenej nádoby a zalejte bielou kvalitnou pálenkou v takom množstve, aby prekrývala výšku vrstvy listov. Nechajte 4-6 tyždňov stáť, občas pretraste. Preceďte a užívajte jednu lyžičku dvakrát denne pol hodiny pred jedlom.

Ginko na zápal prostaty - Fixoprost.sk


Náš tip: Fixoprost sa stal súčasťou každodennej rutiny mnohých mužov. Veľkou výhodou je to, že Fixoprost obsahuje všetky účinné látky v jednej tablete. Pozrite si recenzie, ktoré hovoria za všetko.


 

Zhrnutie

  • Pri liečbe chronického zápalu prostaty vyskúšajte alternatívu – liečbu prírodnými prostriedkami.
  • Pomôže vám paradajková omáčka, čaj z bobúľ palmy serenoa a ginková tinktúra.
  • Všetky účinné látky, ktoré pomáhajú v boji proti problémom s prostatou, obsahuje Fixoprost.